Robisz zakupy? W zależności od sklepu możesz odzyskać nawet do 5% wydanych na zakupy pieniędzy! więcej »

Alior Bank

Konto Rozsądne z Moneyback

Konto Rozsądne w Alior Banku

Konto Rozsądne, oferowane przez Alior Bank, to rachunek, który może otworzyć każda osoba. Otwarcie i prowadzenie rachunku nie jest obciążone prowizją, a miesięczny koszt obsługi karty płatniczej, wydanej do rachunku, to 5 zł.

Wspomniane opłaty mogą być zwiększone do 8 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku i o dodatkową opłatę w wysokości 8 zł za kartę, jeśli na rachunek nie wpłynęło wynagrodzenie, stypendium czy renta. Brak wpływu na rachunek uniemożliwia otrzymywanie zwrotu za część poniesionych wydatków.

Do obsługi rachunku wydawana jest karta MasterCard, która może być także kartą instalowaną na telefonie i umożliwiającą dokonywanie płatności przez telefon (karta debetowa Debit MasterCard NFC), w oddziale banku można również otrzymać kartę niespersonalizowaną. Koszt wydania karty waha się, w zależności od jej rodzaju, od 10 do 15 zł, 10 zł kosztuje wznowienie karty.

Konto Rozsądne powiązane jest także ze zwrotem pieniędzy wydanych na określony rodzaj zakupów. Moneyback wynosi 3 % za zakupy, dokonane w supermarketach i hipermarketach oraz wielu sklepach spożywczych.

Miesięczny zwrot z tytułu poniesionych wydatków może wynieść nawet 50 zł i aż 400 zł rocznie, przy czym na poczet wydatków nie zalicza się zakupów opłacanych w Internecie. Aby uzyskać zwrot z tytułu Moneyback, za zakupy należy zapłacić kartą wydaną do rachunku lub poprzez aplikację iKASA (aplikacja służy do realizacji płatności w sieci sklepów Biedronka). Miesięczny koszt prowadzenia karty debetowej zwraca się przy dokonaniu zakupów na kwotę 170 zł miesięcznie.

Konto można założyć w placówce banku, przez telefon i przez Internet. Samo konto można aktywować realizując przelew z innego banku. W tym przypadku dane zleceniodawcy oraz właściciela Konta Rozsądnego muszą się zgadzać, aby rachunek został aktywowany. Posiadacz konta może również wystąpić o dodatkowy limit odnawialny w rachunku, może również korzystać z produktów oszczędnościowych i zakładać lokaty. Do obsługi konta uruchamiana jest obsługa internetowa, dostęp do rachunku umożliwiają również aplikacje mobilne banku oraz Contact Center.

Porównaj konta bankowe

Zostaw komentarz